Lov orade na panulo

Lov Zubatca, Gofa, Brancina in drugih predatorjev z panulo...
Post Reply
zaspanko
Posts: 4
Joined: 13 Jul 2019, 13:42
Location: Novo mesto

Lov orade na panulo

Post by zaspanko »

Že zadnja tri leta med lovom na lahko panulo opažam zanimiv fenomen, in sicer precej redno nanjo ujamem orade :wtf: . Na začetku sem bil rahlo zmeden in prepričan, da sem prvo orado preprosto po nesreči zapel preko telesa, po še nekaj ulovih pa sem ugotovil a to ne more biti naključje in da se splača to malo raziskati. Iz tega pa sem ugotovil sledeče:
1. primerki, ki sem jih ujel so bili večinoma težki 0,15-0,25kg
2. vedno sem jih ujel le v poletnem času, največ od sredine dopoldneva do poldneva, pa tudi do zgodnjega popoldneva, skratka v najbolj vročih delih dneva
3. vedno so prijemale le na zelo majhne vabe, velikosti 5-7cm (največ sem ujel na yo-zuri pins minnow 50mm), predvrvica 0,20-0,25mm, brez obtežitve, vlečem 50-60m za čolnom, hitrost vleke 1,8-3,5 vozlov
4. lovil sem v plitvih zalivih in obalah, globina med 1,5m in 3m, mešan teren s travo, kamenjem in peskom

Mogoče kdo ve zakaj bi riba, ki se načeloma prehranjuje z raki in školjkami napadala drue ribe? Malo sem brskal po internetu in nisem našel odgovora
User avatar
BlazPorenta
Posts: 678
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: Lov orade na panulo

Post by BlazPorenta »

Morda gre za branjenje teritorija. V zelo podobnih okoliscinah se je tudi meni dogajalo, da sem jih lovil na UL spin, 5cm ribica. Zaliv, sredi dneva, komadi od 20dag.
H00mzi
Posts: 76
Joined: 01 Dec 2017, 12:36

Re: Lov orade na panulo

Post by H00mzi »

Lih vceraj mi je kolega govoril da jo je na korculi dobil na blinker, nisem mogel verjet, ceprav sem ze veckrat slisal in videl da se ujamejo na ul arsenal
User avatar
Đony
Posts: 1018
Joined: 09 Oct 2015, 10:24
Location: Krašowc

Re: Lov orade na panulo

Post by Đony »

Moja prva spin riba je bla orada =)
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Lov orade na panulo

Post by kr'en »

Tudi jaz sem jih včeraj v 2-3m vode lepo lovil na Gulp črva na dart glavi in hitro vodenje. Ker so dejansko raubale tudi po površini.
Ven sem dobil dve, kar nekaj jih je pa vabo samo prijelo in držalo do površine, nato pa so jo spustile. Komadi pa isto mali, do 20cm dolžine, ne več. :)
Image
skols79
Posts: 176
Joined: 04 Sep 2013, 18:28
Location: Izola

Re: Lov orade na panulo

Post by skols79 »

Ulovljena na Duo Ryuki Sparehead

Image

Tu pa tam tudi na micro jige skočijo...
Post Reply