Panula lignji 2018/19

Lov Zubatca, Gofa, Brancina in drugih predatorjev z panulo...
User avatar
Kalamar69
Posts: 12
Joined: 09 Oct 2018, 00:13

Re: Panula lignji 2018/19

Post by Kalamar69 »

Tudi danes sem se precej pozno spomnil, da bi lahko šel na kalamare :idea: Tako da sem bil morda malo pred štiro popoldan na "terenu". Potem se je pa začelo- prava norija! Še dobro pušča ni prišla do dna, že je na njej visel kalamar. Vmes nisem utegnil niti pripraviti še druge palice, da bi lahko lovil na dve pušči. Šele ko se je stemnilo mi je to uspelo in z vsako puščo sem imel celo' po en prijem, ko sta gor visela DVA! kalamara. Naj omenim pa še to, da je to moj številčni osebni rekord. :yeah:
Image
LP Kalamar69 - Vege
Aja... pa hvala za pohvale :!:
User avatar
Đony
Posts: 1018
Joined: 09 Oct 2015, 10:24
Location: Krašowc

Re: Panula lignji 2018/19

Post by Đony »

Ja seveda ,normalno ,da drugi nismo ulovili nič. če si jih pa vse prestregu ti :bwahaha:
Čestitke za nov osebni rekord !
Peter
Posts: 205
Joined: 07 Nov 2017, 12:43

Re: Panula lignji 2018/19

Post by Peter »

O super,to je noro. Je bil njihov dan.
Js sem prejšnji teden na poziciji spustil takije, malo vzdignil in palca se je ukrivila,sem mislil da je podn. Gor so bili trije lignji,vsak na svoji vabi. Z tastom sma hitro spustila vsak svoje taktakije in gasa, ampak nič,preiskala sva teren 10 m okrog,nič. Kot da bi bili v morju samo 3je,noro.
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Panula lignji 2018/19

Post by sova »

Kalamar69 wrote: 07 Dec 2018, 23:50 Tudi danes sem se precej pozno spomnil, da bi lahko šel na kalamare :idea: Tako da sem bil morda malo pred štiro popoldan na "terenu". Potem se je pa začelo- prava norija! Še dobro pušča ni prišla do dna, že je na njej visel kalamar. Vmes nisem utegnil niti pripraviti še druge palice, da bi lahko lovil na dve pušči. Šele ko se je stemnilo mi je to uspelo in z vsako puščo sem imel celo' po en prijem, ko sta gor visela DVA! kalamara. Naj omenim pa še to, da je to moj številčni osebni rekord. :yeah:
Image
LP Kalamar69 - Vege
Aja... pa hvala za pohvale :!:
Kje imaš privezano barko? Pridemo in ti zvrtamo par lukenj v dno, da bomo imeli tudi mi kaj za lovit. :bwahaha: (vzemi to za hec)
Čestitke. :yeah:

lp.
Image
jaka87
Posts: 4
Joined: 20 Nov 2018, 09:42

Re: Panula lignji 2018/19

Post by jaka87 »

@Kalamar69 dobr si tole ven potegnil. Sem vzel voblerje domov, tako da če boš za to lahko res enkrat v prihodnje sprobava te moje tasvetleče :mrgreen:

Drugače pa te dni v istri bolj tuga. Tri tedne nazaj smo super lovili, kolega še v ponedeljek dobro, potem pa čez vikend komaj kaj. Pa tudi vreme ni bilo ravno naklonjeno. Najprej sobotna burja (kar je sicer fino da sm lahko malo srfal dopoldne), ki pa se ni nič kaj umirila popoldne tako kot je blo napovedano. Nato v nedeljo zjutraj jugo, zvečer pa nek zahodnik z valovi na obalo, ki je praktično onemogočil ribolov. :NO:
jaka87
Posts: 4
Joined: 20 Nov 2018, 09:42

Re: Panula lignji 2018/19

Post by jaka87 »

Kaj pol a kej lovite?

Okrog božiča sva z bratom panulirala par dni. Rezultat kar ok, vsak dan par komadov največji med njimi 1160g. Sem že mislil da sem podn zapel :wtf: :slin:

Drugač se pa dela nova kolekcija za 2019. Na "nemota" sem že prej dobro lovil, sedaj sem dodal še to da bele proge svetijo ponoči. Na kopnem zlgeda super, bomo vidl kako bo na vodi :aaa:
Image
User avatar
Kalamar69
Posts: 12
Joined: 09 Oct 2018, 00:13

Re: Panula lignji 2018/19

Post by Kalamar69 »

Bravo jaka87! Napiši ZS s kje si pa kak kontakt... Jst lovim večinoma popoldan. Včeraj je bil z mano še en prjatu in ujela sva 11 lignjev na prvi fotografiji je mojih 7. Največji je na drugi fotografiji na tehtnici, ki kaže 1030g. Na tretji fotografiji pa je današnji ulov, ko sem startal malo pred štiro uro popoldan in vmes še precej časa porabil za metanje silikonskih vab za kakšnega brancina-brez uspeha. So se pa lignji kar obešali na puščo, ki je lebdela kar precej dvignjena od dna. Eden od tistih velikih pa je prijel po 18h tam nekje pred Devinom, ko sem se vračal.
Image
Image
Image
LP Kalamar69-Vege
Peter
Posts: 205
Joined: 07 Nov 2017, 12:43

Re: Panula lignji 2018/19

Post by Peter »

Oooo vrhunsko

Ko takole gledam lignje,me kr drži da bi priklopil čoln in štartal proti morju.
Bravo Kalamar 69

Lp Peter
Pasara
Posts: 17
Joined: 07 Mar 2017, 19:39

Re: Panula lignji 2018/19

Post by Pasara »

Živio.

Mene pa zanima, če se še kaj lovijo lignji al je že pretoplo. ;)

lpm
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Panula lignji 2018/19

Post by kr'en »

lol, pretoplo je reku. :rofl:

Če mene vprašaš ta boljše za lignje šele pride. :)
Image
Post Reply