Panula iz jadrnice

Lov Zubatca, Gofa, Brancina in drugih predatorjev z panulo...
Post Reply
mihaja
Posts: 5
Joined: 01 Oct 2018, 17:59

Panula iz jadrnice

Post by mihaja »

Pozdravljeni, lepo bi prosil za pomoč.
S kolegi se v sredo odpravljamo na 4 dnevno jadranje - južna Dalmacija.
Razmišljamo o ribolovu iz jadrnice - imamo palici, kupil bi kako umetno vabo in rekreacijsko dovolilnico za 3 dni

Smo pa popolni začetniki lovljenja iz jadrnice (do zdaj le v sladki vodi in iz obale cca 10 centi ribe :D ). Sicer sem prebral kar nekaj o ribolovu na morju, vendar so si navedbe na različnih straneh v konfliktu in mi ni več jasno kaj lahko in kaj ne. Lepo bi vas prosil za pomoč pri spodnjih nejasnostih.
- Ali lahko sploh vlečem vabo za jadrnico? Tukaj npr. piše, da se med ribolovom plovilo lahko premika le na vesla (torej motor in jadra odpadejo?)
- glede na to, da nimamo letne dovolilnice in bomo ujeto tudi pojedli (če seveda bomo kaj ujeli :)), verjetno potrebujem karto za rekreacijski ribolov - kupim jo lahko (tukaj). Kolikor razumem je športni ribolov za vračanje rib, zato zame pride v poštev rekreacijski ribolov?
- naša oprema je precej amaterska: dva kompleta (prvi komplet in drugi komplet) ter nekaj vab (primer vabe)
- ali lahko lovim na kake sardele,.. ali le na umetno vabo?

Ali bo za takšen ribolov dovolj navadna rekreacijska 3 dnevna dovolilnica za 150 KN, ali rabim kake posebne dovolilnice za velike ribe ipd.

Hvala že v naprej!!!! :)
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Panula iz jadrnice

Post by kr'en »

Kupiš navadno 3 dnevno rekreacijsko dovolilnico in je to to. Z njo lahko loviš bodisi iz zasidranega čolna ali vlečeš za sabo panulo, na jadra, vesla, motor, kakor češ, ali loviš z obale.
Športna dovolilnica ni mišljena za spuščanje rib, ampak dopušča nosilcu tudi uporabo podvodne puške.

Omejitev je samo število palic na dovolilnico in to je dve, s po dvema (ali tremi, ne spomnim se več, naj me nekdo dopolni) navezanima trnkoma na vsaki palici. Torej če vlečeš en obični vobler ali živo vabo (npr igla) pritrjeno z dvema trnkoma je to to. Lahko loviš tudi na druge naravne vabe, žive ali mtrve.
Posebno dovolilnico bi rabili samo samo, če bi hoteli loviti tako imenovano "veliko ribo" (tuno npr.) in bi zaradi tega uporabljal opremo močnejšo od 30lb. Prvi komplet kot vidim ima verjetno moč 20lb, tako da je ok. Ta drugi pa tudi.
Image
mihaja
Posts: 5
Joined: 01 Oct 2018, 17:59

Re: Panula iz jadrnice

Post by mihaja »

Hvala za info!

Včeraj zvečer sem dobil na posojo še eno "mal" boljšo palco 40-80 lbs (1,8 m) ter neka profi mašinca (podobna)
Laks pa 1,5

To pa se mi zdi že kar mal preveč močno, ne? Pa za tole rabmo že dovolilnico za velike ribe... A se to sploh da kupit za tri dni? Tukaj ni te opcije...

lp
Easyfisher
Posts: 187
Joined: 06 Feb 2017, 13:13

Re: Panula iz jadrnice

Post by Easyfisher »

Za tako opremo pa moras imet mislim da sportno dovolilnico pa se zravn dovolilnico za velike ribe. Lp
mihaja
Posts: 5
Joined: 01 Oct 2018, 17:59

Re: Panula iz jadrnice

Post by mihaja »

kaj mislite glede laksa 1,5?
A bo to veliko preveč za panolo iz jadrnice na kakega zobatca, brancina, gofa ipd? Bi bilo verjetno boljše, da menjam za kak laks 0,4-0,8. Drži?
Gladiac
Posts: 377
Joined: 23 Sep 2016, 22:59

Re: Panula iz jadrnice

Post by Gladiac »

Po mojem najbolš, da se z nekom dogovoriš in se pogovorita.
Boš vsaj takoj dobil vse odgovore :D

če sem si prav zapomnil, sem nekje slišal, da se une role iz prvega kompleta ne sme uporabljati. Mogoče se motim...

Je pa kolega vzel palico, na katero je navol pletenico in ne laksa in samo na koncu predvez ene 2-3m in nato vabo iz MonsterBite trgovine.

Je lepo lovil palamide, luce...

LP
LP
Uroš
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Panula iz jadrnice

Post by sova »

Loviš lahko z bilo kakšno opremo, samo ne sme biti močnejša od 30lb. Palica, rola, laks, pletenica, karabini in vse kar uporabljaš, mora biti manj kot 30lb. Drugače rabiš letno športno karto in dovolilnico za lov velike ribe. Pa še registrska št. čolna s katerega se izvaja ribolov, mora bit vpisana na dovoljenju

lp.
Image
Post Reply