PANULA ZA ZOBATCA

Lov Zubatca, Gofa, Brancina in drugih predatorjev z panulo...
ZUBONJA
Posts: 24
Joined: 25 Nov 2011, 10:57
Location: Ljubljana
Contact:

Re: PANULA ZA ZOBATCA

Post by ZUBONJA »

Lignja zmrzneš posamezno, jadranskega. Ko ni druge vabe ga odtajaš v morju, Pri montaži mu odrežeš lovne lovke. Trnke je potrebno montirati tako, da ko ljignja vlečeš za sabo, da se ne vrti. Vodilna vrvica med piombom in vabom naj ne bo daljša od 5 m.
Ko prideš do podna piombo dvigneš 2metra od tal. Brzina od 1-2km. Mrtev ligenj je boljši od katerekoli umetne vabe. Lahko zapne pri zavojih. Takrat dvigaš cel sistem, ko pa se zravnaš ponoviš vajo, če že ni prepozno, ker rola naredi zzzzzzzzzzzzzzzzzzz :lol: :lol: :lol:

:fish:
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: PANULA ZA ZOBATCA

Post by CBB »

Jadranski ligenj je pa verjetno druga pesem... jaz sem imel v mislih patagonca iz ribarnice:)
ZUBONJA
Posts: 24
Joined: 25 Nov 2011, 10:57
Location: Ljubljana
Contact:

Re: PANULA ZA ZOBATCA

Post by ZUBONJA »

CBB wrote: 02 Feb 2019, 23:03 Jadranski ligenj je pa verjetno druga pesem... jaz sem imel v mislih patagonca iz ribarnice:)
V jadranu sta dve vrsti lignjev. Lignji in lignjuni. Praviloma zobatec ne mara lignjunov. Ker je patagonic lignjun ga praviloma zobatec ne pobira.
:fish:
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: PANULA ZA ZOBATCA

Post by sova »

Ligenj levo, lignjun (totanj) desno.
Image

lp.
Image
bibi
Posts: 2
Joined: 31 Jan 2019, 10:08

Re: PANULA ZA ZOBATCA

Post by bibi »

Pozdravljeni. Ker kupujem palice za panulo za zubote imam vprašanje za Funta. Namen imam kupiti Okuma Eclipz palice pa me zanima ali kupiti 50-100gr ali 70-140gr. Hvala za odgovor
bibi
Posts: 2
Joined: 31 Jan 2019, 10:08

Re: PANULA ZA ZOBATCA

Post by bibi »

Sem že našel odgovor v forumu....lp
Modra_Skusa
Posts: 58
Joined: 13 Sep 2015, 16:04

Re: PANULA ZA ZOBATCA

Post by Modra_Skusa »

Je kdo že preizkusil savagear regenerator mono za izdelavo predveza? Zanima me predvsem uporabnost na panuli (kako se obnaša v vodi, vidnost, ali je res odporen proti ugrizom strelk)?

Še link;
https://www.trofeja.si/artikel/laks-sav ... 0-127mm30m
bazukovc
Posts: 1
Joined: 11 May 2019, 20:51

Re: PANULA ZA ZOBATCA

Post by bazukovc »

Pozdravljeni panulaši.
Mora m povedat da sem čist nov na tem forumu, prej sem bil na morjeplovcu vendar morjeplovec umira, saj tako se mi zdi.
Ker tudi sam panuliram z kolegom, večinoma na umetne voblerje površinska panula (najbolj se mi obnese yo zuri ), lokacija kamp mon perin Bale, sva do sedaj imela se mi zdi nek povprečen ujem, lica, šnjuri,zobatci,lampuge, strelke.( lica 9 kg, zobatci andrej bale je članek http://www.morjeplovec.net/forum/viewto ... 0&start=30 (,strelke od 2kg do 3,5 kg).
Sedaj sva pa rekla da letos bi šla pa rada nekam drugam lovit. Pa da bova probala čim bolj na živo vabo.
Sva tudi probavala ne morem rečt da ni bilo nič, ampak midva sva imela problem ujeti iglico ali pa jih na tistem koncu ni toliko.Ko sva dala pa kej živega gor je pa strelka raztrgala.Ampak nima veze.
Imava čoln gumica 330cm yamaha 5 ka na čolnu je tudi fish finder se pravi sva primorana bolj na priobalni ribolov. Na začetku sem bil malo skeptičen da ne bova nič ujela da je to premajhen čoln, ampak ko se pogovarjam z drugimi se mi zdi da sva kr uspešna. Edino na lokacije traja malo več časa sam vmes pa loviš in dostikrat se kej ujame.
V četrtek se odpravljam do tetke v Ližnjan, sabo bom vzel čoln da bi mal pregledal terene pa seveda bom za sabo tudi vlekel.

Zdej me pa zanima glede na čoln in motor (odvisno bo tudi od vremena).Če mi lahko kdo kej svetuje kje je moj domet,tok, kje je nevarno bolje ne iti z tem čolnom itd mogoče kake pozicije rti uvale za uloviti živo vabo iglico šnjura.Kje naj probam za kakega zubota? Ali grem raje v Medulin notri v Ližnjanu?
Tega terena ne poznam pa bi rad čim več informacij, vem pa da bom največ sam odkril ko bom na čolnu?
Zahvaljujem se vsem za informacije.
User avatar
funt
Moderator
Posts: 413
Joined: 02 Sep 2010, 13:14

Re: PANULA ZA ZOBATCA

Post by funt »

Za vse ki vas zanima panula za zobatca, v novi številki Praktični ribolov lahko preberete podroben opis poletne panule na šnjura, ušato..
Rogi.
Funt
User avatar
Hud
Posts: 114
Joined: 01 Mar 2019, 18:07

Re: PANULA ZA ZOBATCA

Post by Hud »

Čestitke za naslovnico. Lepi, poučni članki ;)

Image
Post Reply