Motovilo

Lov Zubatca, Gofa, Brancina in drugih predatorjev z panulo...
Post Reply
Modra_Skusa
Posts: 58
Joined: 13 Sep 2015, 16:04

Motovilo

Post by Modra_Skusa »

Zdravo panulaši!

Lansko poletje sem ogromno lovil na panulo (zobatci), predvsem avgusta in mislim letos nadaljevati s to čudovito tehniko, vendar imam vprašanje, glede motovila. Lani sem lovil z kupljenim DTD motovilom (brez laksa in naveze) in sem sam naknadno nanj navil laks (0.9mm) vendar se mi je motovilo zlomilo zaradi premočno navitega laksa, ker ko se posuši, laks še bolj stisne in zlomi del motovila. Prav tako mi ni bilo všeč kako je motovilo deformiralo laks (laks je ostal zavit v obliki motovila) in se posledično bolj zapleta. Prišel sem na idejo da bi od zdaj naprej namesto na motovilo laks oz. celotno panulo navil na plastičen kolobar premera 22cm in bi tako laks ostal v lepši (ne "prelomljeni" obliki, kot jo dobi na motovilu) in v primeru ugriza večje ribe se kolobar nemoteno vrti prav tako kot motovilo. Zanima me vaše mnenje o ideji. :rofl:

P.S. Lovim z čuvarjem
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Motovilo

Post by blisk »

Kolega si je naredil tako kot ti misliš na eno okroglo plastiko od električne žice. je pa fi kar 30 cm ali več. naštimal si je tudi ročaj in sklopko :yeah:
bom pobrskal če imam kako sliko
Post Reply