panula brancina

Lov Zubatca, Gofa, Brancina in drugih predatorjev z panulo...
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: panula brancina

Post by blisk »

Na hrvaškem boš to redko videl, je res. Poznam pa tudi hrvate ki to uporabljajo. Raglou je v osnovi sand eeal :yeah: Naredili so ga francozi za lov brancinov ko ni bilo jeguljic za ulovit. Zelo zanimiva vaba na panuli, lovi vse.
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: panula brancina

Post by CBB »

blisk wrote:Na hrvaškem boš to redko videl, je res. Poznam pa tudi hrvate ki to uporabljajo. Raglou je v osnovi sand eeal :yeah: Naredili so ga francozi za lov brancinov ko ni bilo jeguljic za ulovit. Zelo zanimiva vaba na panuli, lovi vse.
Imam modrega in belega v dveh velikostih:)
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: panula brancina

Post by blisk »

Taprava dva :yeah:
valbl
Posts: 19
Joined: 24 Feb 2015, 22:11

Re: panula brancina

Post by valbl »

zaenkrat sem pri ribolovu uporabljal samo voblerje. a je sistem s silikonci isti. torej:
20m laksa + vrtljivka + 2m florkarbon + raglou (drsni svinec ali čuvar pri globinski panuli)

lp
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: panula brancina

Post by blisk »

ja, na koncu daš silikon namesto voblerja in to je to. Sam ragluja ponavadi vlečem brez nobene obtežitve ali z jig glavo 2-5 g. Edino ko ga montiraš pazi da je trnk/jig glava namontirana v osi vabe. Štrleč trnk levo ali desno ti uniči akcijo. Tudi original trnk se pri prijemu/udarcu ribe zmakne z mesta in ga je treba popravit.
Probaj prvo ob čolnu kako dela.
valbl
Posts: 19
Joined: 24 Feb 2015, 22:11

Re: panula brancina

Post by valbl »

kakšna je hitrost vleka s silikonsko vabo tipa raglou.
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: panula brancina

Post by blisk »

Od 1.8 do 4 vozle
valbl
Posts: 19
Joined: 24 Feb 2015, 22:11

Re: panula brancina

Post by valbl »

če si prav razlagam te silikonce, verjetno se raglou z jig glavo uporablja pri vleki po površini ali ob obali. V primeru globinske panule se pa da guardiano + raglou brez obtežitve.
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: panula brancina

Post by blisk »

Najboljše rezultate sem imel z neobteženimi vlečenimi po površini. Spustiš 40-50 m in gasa
pajdo19
Posts: 28
Joined: 20 Aug 2017, 16:47

Re: panula brancina

Post by pajdo19 »

Zivjo
Ta vikend sem prvic probal lahko panulo s silikonom za vabo in me je kar navdusilo kolk se dogaja (vceraj 5 prijemov v 15 min). Sem pa imel zelo slabo realizacijo (v dveh dneh 2 snjura od priblizno 15 rib na trnku) zato imam par vprasanj.

Najprej me zanima kaksne trnke imate na silikonih? Jaz sem imel pac tistega original ki je pritrjen na jig glavo in gre skozi silikon in pri hrbtu ven. Sem razmisljal da bi zravrn obesil samo še en assist hook ali double assist?

Drugo vprasanje je če se vam zdi da bi nujno moral imet pletenico? Sam uporabljam pac laks 35mm in 2 m flourocarbona 20mm.

Tretje vprasanje je kaj naredite ko brancincek (ali snur ali skusa,strelka nisem izbircen) zgrabi? Jaz sem pac ko je cuknilo dal kontro kot sem le uspel hitro in potem od navdusenja navijal kot nor... In na zacetku je bilo super ampak ko je bila riba blizje sem jo v bistvu že vlekel po povrsini in je skakala iz vode.. Tukaj sem jih izgubil najvec ko so zacele skakat ven.

Cetrto ali mislite da vpliva kako dalec za sabo vlecem vabo na slabo realizacijo? Ker imam 25 konjski motor se mi zdi kar glasen tudi ce grem pocasi in sem zato vlekel najmanj 50 pa pomoje tudi 100m za sabo( moram doma zdej zmerit in oznacit na laksu kolk je m ker sem delal bolj po obcutku). Moja logika je dalj kot vlecem vec casa ima da se sname s trnka?

Mislim da je to zaenkrat to ce se se kaj spomnim bom dopisal :)

Aja pisem v to temo ker ciljam na brancina ampak naceloma me zanima za lahko panulo na splosno sepravi vse vrste rib ki se jih da tako ujet :)
Post Reply