panula brancina

Lov Zubatca, Gofa, Brancina in drugih predatorjev z panulo...
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: panula brancina

Post by Psycho »

1. Na silikonih imej trnke za silikone, lahko so obteženi, ali pa ne.

2. Pletenica vsekakor pomaga, najbolje da si kupiš večbarvno, kjer boš videl točno koliko metrov je imaš odvite, saj je vsakih 10m druge barve, pa še vsak meter ima označeno gor. Za predvrvico pa imaš lahko fluorocarbon ali pa navaden prozoren laks, ki ga na pletenico zvežeš s FG vozlom. Jaz imam predvrvice ponavadi za približno dve do dve in pol dolžine palice.

3. Jaz ponavadi vabo vlečem nekje 40-50m za čolnom, bremzo na roli pa imam zategnjeno ravno toliko, da se pletenica ne odvija med vlekom. Ko imam prijem in se pletenica začne odvijati z role, zategnem bremzo in navijam. Čoln ponavadi tudi ustavim, ker mi je tako lažje spraviti ribo do čolna. Meni so se lani velikokrat snele lokarde, sumim pa da zato, ker sem jih lovil z zelo lahko egi palico in sem ribe malo utrujal pa so jim trnki raztrgali usta. Rezultat je bil 50% izgubljenih rib. Prejšnja leta sem lovil z malenkst močnejšo opremo in so bile ribe hitro v čolnu, izgubljenih pa je bilo nekje 10%.

4. Ker loviš z laksom to zelo vpliva na realizacijo, saj več kot imaš laksa ven iz role, težje boš čutil prijem in težje se bo riba zapela zaradi raztegljivosti laksa. Pletenica je veliko boljša izbira.
Usus magister est optimus.
pajdo19
Posts: 28
Joined: 20 Aug 2017, 16:47

Re: panula brancina

Post by pajdo19 »

Hvala. ja zgleda da bom pletenico kupu ze ta teden :) opremo imam pomoje dovolj mocno sicer nevem katera palica je ampak se mi zdi da je za gramaze 100-120 zgleda kr mocna :)
Mogoce bi se mogu ustavit ja js sm samo zmansu brzino in naviju... Mogoce jih je prevec vlekl pa jim je potrgal ven..

Pa si kdaj namontiral se kaksen dodatni trnek na silikon ali vedno samo enega?
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: panula brancina

Post by Psycho »

100-120g palica je premočna. Ko sem omenil, da sem lovil z močnejšo opremo, sem imel palico 20-50g in shimanovo rolo velikosti 5000. Moja lažja palica za eging je Solpara, na njej pa rola Daiwa Ninja 2500.

Zakaj bi montiral dodatne trneke na silikon, razen če loviš s kakimi ogromnimi silikoni od 20cm+?
Usus magister est optimus.
pajdo19
Posts: 28
Joined: 20 Aug 2017, 16:47

Re: panula brancina

Post by pajdo19 »

Nene mislim da je silikon 10 cm neke noname znamke imitacija gavuna mislim da tak siv z modrimi blescicami notri... Jah ker se mi zdi un en bogi trnek malo se posebi ce primerjas z voblerji ki majo na isti dolžini 2 trojcka je pa mozno da rabim samo bolj kvaliteten silikon al pa mal bol uizi navijat.
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: panula brancina

Post by Psycho »

Meni so se čisto navadni kitajski silikoni z bleščicami dobro obnesli.
Usus magister est optimus.
H00mzi
Posts: 76
Joined: 01 Dec 2017, 12:36

Re: panula brancina

Post by H00mzi »

Moj nasvet jd da u izi navijaj, ko sva sla s kolegom na snure sem jih najvec zgubu kadar sem naviju k zmesan
Post Reply