Lov Skuse in Snjurov na panulo

Lov Zubatca, Gofa, Brancina in drugih predatorjev z panulo...
TheTitan94
Posts: 9
Joined: 09 Aug 2012, 18:46

Re: Lov Skuse in vecjih Snjurov na panulo

Post by TheTitan94 »

Modra_Skusa wrote:
mitja68 wrote:Blisk, katere velikosti pa ti največ uporabljaš? 6 in 7 cm se mi zdki kar malo velik...ali ni?
Moras vedeti, da okoli tebe plavajo 30+ cm veliki Snjuri tako da je 7cm kar vredu velikost.
http://www.trofeja.si/ribiska-trgovina/ ... 65cm--3pcs na tele ribce so mi letos šnjuri in lokarde prijemale kot nore. So bile lačne jim ni bila važna barva :P
Modra_Skusa
Posts: 58
Joined: 13 Sep 2015, 16:04

Re: Lov Skuse in vecjih Snjurov na panulo

Post by Modra_Skusa »

Jaz sem se pa odlicil, da bom za naslednje leto kupil tele: http://www.trofeja.si/ribiska-trgovina/ ... ad-6cm8kom
mitja68
Posts: 289
Joined: 11 Jul 2013, 09:04
Location: Radovljica

Re: Lov Skuse in vecjih Snjurov na panulo

Post by mitja68 »

Malo me je zbegalo, ker so vsi, ki sem jih videl lovili na manjše, zdaj pa se tudi sam lotil panulaških podvigov, zato malo nabiram informacije od izkušenejših :)
Saj vem, da so manjši tudi lovni, ampak 6-7 cm niso nič preveliki :)
Vrjetno sta oba lovila brez otežitve?
Kaj pa FC...ga uporabljata ali ne?
The worst day of fishing is better than the best day of working!
Modra_Skusa
Posts: 58
Joined: 13 Sep 2015, 16:04

Re: Lov Skuse in vecjih Snjurov na panulo

Post by Modra_Skusa »

Jaz lovim brez dodatne obtezitve, ker lahko tako silikonska ribica plava skoraj po povrsini tako kot ostale ribe in silikonsko ribico prej zagledajo. Pri panuli samo spuscam laks iz role in se naokoli vozim z colnom. (Ni potrebno metanja ali cesa podobnega)
User avatar
panceta
Posts: 121
Joined: 12 Aug 2014, 14:29
Location: Koper

Re: Lov Skuse in vecjih Snjurov na panulo

Post by panceta »

še eno vprašanje mogoče butasto, če kdo ve, koliko laksa ali vrvice spustiti iz role. A upliva kaj na gibanje vabe dolžina laksa ki je v vodi? Da ne spustiš premalo (takoj za čolnom) ali mogoče preveč zadaj. :oops:
Modra_Skusa
Posts: 58
Joined: 13 Sep 2015, 16:04

Re: Lov Skuse in vecjih Snjurov na panulo

Post by Modra_Skusa »

panceta wrote:še eno vprašanje mogoče butasto, če kdo ve, koliko laksa ali vrvice spustiti iz role. A upliva kaj na gibanje vabe dolžina laksa ki je v vodi? Da ne spustiš premalo (takoj za čolnom) ali mogoče preveč zadaj. :oops:
Priblizno 20m, ze zaradi hrupa, vpliva pa tudi na gibanje v vodi zaradi valov ki jih povzroca motor. Ce bos imel vabo spusceno 4m od colna bo ribica skakala po valovih gor in dol. Ce pa spistis vabo 15-20m stran se pa voda ze umiri. Tako da predlagam spuscanje vabe 10-20m od colna
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Lov Skuse in vecjih Snjurov na panulo

Post by blisk »

Mitja nič niso preveliki, navadno koristim velikost 8 cm, na manjše je precej malih rib. Na te od 8 cm je sicer slabša realizacija, so pa ribe večje. FC navadno cca 2 m kar se mi je pokazalo dovolj, spuščam pa kake 30-40 m, 20 m je pri meni premalo mogoče zaradi prdljivega tomosa :bwahaha: Se pa pri lovu plave ribe navadno spušča vabo v tretji krmni val samo to je za večje ribe.
Od vab se mi je pokazala odlična še MAK blinker od DTD, najmanjši, mislim da 4 g in od voblerjev ružno pače 3 cm sinking bel s črnim hrbtom. Na slavnega pinsa pa ne morem dobit ribe :grrr:

Panceta, dolžina precej bolj vpliva pri voblerjih kot pri silikonih, sploh pri tistih ki niso za panulo in ne prenesejo hitrosti nad 2,5 vozla. Npr ružno pače je treba spustit kar cca 50 m drugače skače iz vode in uloviš edino galeba :bwahaha: To velja za neobtežene sisteme, površinsko panulo
TheTitan94
Posts: 9
Joined: 09 Aug 2012, 18:46

Re: Lov Skuse in vecjih Snjurov na panulo

Post by TheTitan94 »

mitja68 wrote:Malo me je zbegalo, ker so vsi, ki sem jih videl lovili na manjše, zdaj pa se tudi sam lotil panulaških podvigov, zato malo nabiram informacije od izkušenejših :)
Saj vem, da so manjši tudi lovni, ampak 6-7 cm niso nič preveliki :)
Vrjetno sta oba lovila brez otežitve?
Kaj pa FC...ga uporabljata ali ne?
Brez dodatne obtežitve, ter tako kot Modra_Skusa 20m za čolnom. Uporabljal sem približno 1 meter predvrvice FC 0.25
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Lov Skuse in vecjih Snjurov na panulo

Post by blisk »

Modra_Skusa wrote:Jaz sem se pa odlicil, da bom za naslednje leto kupil tele: http://www.trofeja.si/ribiska-trgovina/ ... ad-6cm8kom
Te se mi lani niso obnesle, probaj mogoče boš imel ti več sreče
Modra_Skusa
Posts: 58
Joined: 13 Sep 2015, 16:04

Re: Lov Skuse in vecjih Snjurov na panulo

Post by Modra_Skusa »

Post Reply